Kdo si počká....nymburský Roxor natáčí nový klip

Nymburská heavy metalová stálice Roxor se rozhodla natočit klip k písni Kdo si počká z jejich nejnovějšího alba Kazatel. Na natáčení jsem vyrazila společně s kapelou a během volných chvilek kluky trochu vyzpovídala. Ale jen o natáčení se rozhodně nemluvilo.

V pořadí už 3. klip natáčela nymburská kapela Roxor V pořadí už 3. klip natáčela nymburská kapela Roxor Oficiální facebookový profil skupiny Roxor

Na posledním albu máte spoustu silných písniček, proč zrovna tahle?

Dan: Na desce Kazatel se nám jevila píseň Kdo si počká, jako srandovní námět na klip. Dobře šlape a má vtipnej text.
Michal: obsahem textu mi přijde taková dobrá pro vizuální ztvárnění
Ondra: Souhlasím s předřečníky. Je krátká a naživo se líbí, takže jasná volba.
Matěj: I já si myslím,že těch těžkých věcí v životě je kolem nás dost,tak proč se jim nezasmát.

 

Natáčením panuje dobrá nálada. Jak dlouho takhle spolu fungujete? Měli jste za svou kariéru nějaké větší rozepře?

Jula: Nevzpomínám si, ani nevybavuji, že by něco takového někdy proběhlo. Většinou všechno řešíme společně, ve finále kompromisy. Hlavně, aby byla sranda.
Ondra: Vždycky když se chceme pohádat, někdo chybí..a to pak už není taková legrace.

 

Koukám, že na natáčení jste se hodně připravili, speciální bankovky, holky, limuzína.... Asi to máte hodně promyšlené. Nebo se přikláníte spíš k improvizaci?

Dan: Promýšleli jsme a Ondra s Michalem a Matějem to vymysleli. Doufám, že to bude pecka. Howgh.
Ondra: No...prostě, taková trochu připravená improvizace, nápad je a pak se to vždycky nějak pohne trochu jinam než jsme původně zamýšleli.
Matěj: vždycky to co je promyšlené doplníš improvizací, okamžitým nápadem a tak

 

Jak dlouho jste vymýšleli obsah klipu? Dalo vám to hodně práce?

Ondra: Matějovi na to stačil jeden večer v hospodě. Ale pak se to celé předělalo. To je u nás celkem normální stav.
Matěj: Kecá:o))

 

Myslíte, že naváže na úspěch předešlého klipu Tvoje tvář?

Michal: Velice rádi bychom, aby navázal a ještě možná i předčil.
Ondra: To snad jo, ne... Když máme tak super herce a herečky.

 

Kdy se chystáte vypustit klip na veřejnost?

Matěj: No, až bude hotovej. To my ještě nevíme...ale Ondra nám určitě dá vědět, kdy si máme otevřít YouTube J
Ondra: Určitě bychom chtěli ještě před Vánoci, jako vánoční dárek, ale jak se říká, Kdo si počká....

(edit: Premiéra klipu k písni Kdo si počká bude 18.12. v 18:00 a můžete si ho pustit kdekoliv na youtube)

 

Chystáte se natáčet ještě nějaký klip k aktuálnímu albu? Písně Kazatel nebo Šašek a královna jako by si o natočení přímo říkali.

Ondra: Letos už asi ne. Ale další určitě budou. Jestli k aktuálnímu albu? Když tak k tomu dalšímu.
Jula: Budu usilovat o další klip. Šašek a královna je nejen mým favoritem. Ale to asi až příští rok.
Matěj: Šašek a královna je i můj favorit. Ta věc si to zaslouží.

 

Pokud by si měl porovnat natáčení předchozích klipů a toho dnešního, které sis nejvíce užil? V čem se lišili?

Ondra: Pokaždé to je jiné, a jsem rád, že to je takhle pestřejší než jen někde záběry ze zkušebny nebo koncertu, ale nemůžu přesně specifikovat, které natáčení se mi líbilo nejvíc. Asi tohle poslední, protože při minulém klipu jsem měl poněkud pochroumanou nohu a tak jsem nebyl úplně v pohodě, ale baví mě všechny.
Jula: Víc jsem si užil natáčení Tvojí tváře, protože tam bylo prostředí, které je mi bližší. Ale i dneska si natáčení užívám, protože hlavní hrdina má spoustu pěkných holek kolem sebe. A vůbec je to celý vtipný.

 

 

Je to váš třetí klip, natočili jste všechny klipy pod taktovkou té samé společnosti?

Ondra: Ne, zatím pokaždé jsme pracovali s někým jiným, aspoň máme víc různých zkušeností, ale vždycky byla všechno pohodová práce a skvělí parťáci. Tentokrát padla volba na Junek Film. Klukům bych chtěl velmi poděkovat za spolupráci, profesionální přístup a parádní výkony.

 

Teď trochu z jiného soudku. Vaše koncertní sety nepatří k těm nejkratším, fanoušci dostávají pěkně naloženo. Je nějaká písnička, kterou nehrajete, ale zahrál by sis ji rád?

Ondra: V poslední době se nám už bohužel docela zkracují, jak hrajeme po různých festivalech kde je víc kapel. Rád bych oprášil Zámek snů a z příští rok určitě nastálo zařadíme Než skončí show, která uzavírá naše aktuální album, tu mám docela rád, mohla by se líbit.

Michal: Písniček, které se nehrají je samozřejmě více, ale těžko vypíchnout, kterou si zahrát. Máme je v oblibě všechny. Jsou to naše děti. Bohužel jsme tlačeni a omezeni časem, který máme vymezen na hraní. Možná by bylo dobré udělat mezi fanoušky anketu, které songy by chtěli na vystoupeních slyšet a podle toho upravit playlist. Jinak se snažíme tu a tam playlist obměnit, ale to právě všechno závisí na vymezeném hracím čase a také na předpokládaném publiku. Jiný set hráváme na metalovém festivalu, kde to musí frčet a jiný set hrajeme na "zábavě" kde se může i zvolnit do ploužáků.

 

Na koncertech můžeme slyšet duety Zastavte čas nebo Hvězdář s Cherry Lu, jak vznikla vaše spolupráce?

Ondra: Já Lucku znám už z dob její ho působení v kapele Dreamtown, a když momentálně nastálo nikde nezpívá, přišlo mi škoda nevyužít její hlas. Když nám to časoprostorově vychází tak s námi vždycky někde zahostuje i na koncertech, nejen na CD. Potkáváme se spolu ještě v rockové opeře Tomáše Treichla „Zajatci času".

Cherry Lu: Moje spolupráce s Roxorem jak vznikla? Ondru znám už spoustu let ještě z dob, kdy mě s ním seznámili kluci z mojí první kapely a i potom co moje kapela přestala fungovat, tak mě Ondra stále fandil a viděl ve mě asi jakýsi pěvecký potenciál, takže mi pomáhal i s přípravou do pěveckých soutěží, kde jsem směla použít jeho text "Stotisíc dnů" k původní písni "Still loving you" Pak jednoho dne zavolal, jestli si s ROXOREM nechci zazpívat duet "Zastavte čas", poslal mi písničku a za týden už jsem jí na ostro bez zkoušky zpívala v kulturáku v Kolíně a tam jsem na podiu poznala i ostatní členy kapely. Byla jsem a jsem nadšená, jak krásně mě přijali kluci i jejich fanoušci a fanynky. Od té doby jsem si pak zahrála i v klipu k písni "Tvoje tvář" a zazpívala další duet "Hvězdář" plus vznikly další zajímavé a úžasné spolupráce za což Ondrovi děkuji .

 

Pomalu se nám blíží konec roku, co by si označil jako váš nejvyšší úspěch v tomto roce? Na co by si naopak nejraději zapomněl?

Ondra: Určitě vydání CD Kazatel, to je pro nás vždycky velká událost. Zapoměl??? Ne, to před 22 hodinou děti nemůžou číst !! :D :D

Michal: Úspěchy v tomto roce? Bylo jich celkem dost např. účast na festivalu Rocková Hostim, kde jsme si mohli zahrát a pokecat se skvělou bandou Iron Savior nebo Under the Dark Moon v Dolní Čermné s Blaze Bayley, společný koncert s Girlschool. Skvělý byl i pocit, dosažení 100tisícové hranice shlédnutí našeho "zatím" posledního videoklipu Tvoje tvář na You Tube. A bylo příjemné sledovat i úspěchy tohoto klipu v hitparádě na TV Rebel.
Okamžiky na které raději nevzpomínat?
Tak letos snad infarktové stavy na Rock Of Sadská, kdy Ondra přijel na vystoupení 5 minut před jeho začátkem, rovnou ze špitálu!

 

Kde vás tento rok ještě můžeme vidět a slyšet?

Ondra: Jako už tradičně končíme v ÚMYSLOVICÍCH u Poděbrad na Rockových Vánocích 17.12. Letos už s pořadovým číslem 7. Vždycky si pozveme nějaké fajn hosty a uzavřeme tak sezónu, zakázali jsme si hrát o Vánocích a na Silvestra, to si chceme jen užívat!

 

Mohl bys poodkrýt vaše plány na příští rok?

Ondra: Pohledem do kalendáře jsme zjistili, že od našeho znovuzrození uteklo už 10 let, takže příští rok bude co oslavovat. Jsme moc rádi, že je to stále ve stejné sestavě. Máme v plánu se i chvilkami stavit ve zkušebně a zkusit jestli nedošly nápady, nechceme zůstat jen v prohrabování archívu, jak by si možná někteří fanoušci přáli J
Určitě plánujeme ještě nějaký klip a hlavně koncerty, koncerty, koncerty. Těšíme se hodně a začínáme už někdy v půlce ledna. Když budou fanoušci sledovat naše stánky, nebo Bandzone a Facebook, určitě se všechno včas dozví.

Michal: Plány? Raději snad neplánovat! Znáš to! Naplánuješ a pak ti nějakej prevít sežere chlopeň a udělá díru v srdci a všechny plány jsou v pr....
Ale jinak samozřejmě koncertovat a začít se soustředit na zhmotnění dalších hudebních nápadů.

 

Roxor: Ondra Marek - zpěv, Roman Matěj Veselý - basa, Dan Reissaus - kytara, Michal Žáža - kytara, Jula Botoš - bicí

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Wolfarian na desce Beyond the Ninth Wave skáčou od stylu ke stylu. Výsledek je kupodivu pospolitý

  Brněnská folkmetalová skupina Wolfarian se na svém druhém albu Beyond the Ninth Wave nebojí střídání žánrů. Jednou posluchačům nabídnou vskutku hutnou metalovou skákačku, podruhé přijdou s melodickou, keltskou baladou. Do toho ocitují slavnou skladbu. A i když deska může na první poslech působit středověkým dojmem, v textech je až nepříjemně aktuální.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

 • Masters of Rock uzavírá seznam vystupujících

  Sedmnáctý ročník jedné z nejprestižnějších přehlídek metalových kapel z celého světa v Česku se nezadržitelně blíží. Je tedy načase si zkompletovat seznam vystupujících. Jak je již tradicí, najdeme tu spoustu známých jmen, ale i několik premiér.

Rozhovory z rubriky

Rozhovory měsíce