Korn podali v Praze standardně kvalitní výkon

Po necelém roce se do naší kotliny opět vydala americká stálice Korn, která předvedla svoji show beznadějně vyprodanému Foru Karlín. Kdo si tak ve čtvrtek večer našel čas, rozhodně neprohloupil. Kapela vsadila na jistotu, a tak si čeští fanoušci mohli připomenout jejich největší hity. Metalovou atmosféru doplnil support v podobě kapel Hellyeah a Heaven Shall Burn.

Korni tuzemské publikum rozhodně nezklamali Korni tuzemské publikum rozhodně nezklamali Zdroj: Šárka Jandová, musicweb.cz

Jako první se publikum snažila rozehřát americká heavy metalová banda Hellyeah, která se skládá ze zkušených hudebníků Chada Graye (ex-Mudvayne), Toma Maxwella (ex-Nothingface), Kyla Sanderse, Christiana Bradyho a Vinnieho Paula (ex-Pantera, ex-Damageplan). Dohromady se dali v roce 2006 a o rok později se na trhu objevil eponymní debut. Od té chvíle stihli nahrát další čtyři studiovky, ovšem pražský koncert se skládal z celkem sedmi tracků, které pochází ze čtvrté desky Blood for Blood (2014) a ze zatím posledního alba Undeniable (2016).

Jejich vystoupení bylo vskutku energické a na kapele samotné bylo vidět, jak by rádi dostali přítomné návštěvníky do varu. To se jim povedlo tak na půl – někteří lidé se jali cirkle pitů, jiní jen tak postávali a se zvědavostí poslouchali. Hellyeah u nás nejsou známou značkou, nicméně jejich vystoupení dokázalo zaujmout a já jsem si jistá, že jim po středečním koncertu fanoušků přibylo.

Poté přišli na řadu ostří hoši z německé kapely Heaven Shall Burn, kteří mají na svém kontě od roku 2000 osm řadových alb. Na setlistu, který předvedli před dostávajícím se do varu publikem, se nacházel průřez skoro celou diskografií. Vybrali tracky ze třetí řadovky Antigone (2004), čtvtého alba Deaf of Our Prayers (2006), páté studiovky Iconoclast (2008), šesté desky Invictus (2010), sedmého CD Veto (2013) a konečně osmého počinu Wanderer, který vyšel v září loňského roku.

Korn

Na závěr střihli cover verzi písně Black Tears od dnes již neexistující švédské death metalové bandy Edge of Sanity. Vystoupení Heaven Shall Burn mělo ten správný drajv, který publikum naladil a rozproudil, a dokonce si fanoušci žádali přídavek. Dalšího songu se však nedočkali, protože na řadu mělo přijít vystoupení hlavní hvězdy večera.

V devět hodin měla svoji show spustit nu-metalová formace, u nás oblíbená kapela Korn. Stage už nachystaná, skupina ale nikde a každá další minuta se tak zdála být nekonečná, protože všichni byli neuvěřitelně netrpěliví (= natěšení). Naštěstí za zhruba sedm minut začali Jonathan, Munky, Fieldy, Head a Ray přicházet na podium a tuzemští fanoušci je začali řádně vítat. Celé Forum Karlín okamžitě ožilo a hned bylo jasné, že tento koncert bude jedním z TOP hudebních zážitků tohoto roku.

I když kapela loni na podzim vydala výborné album The Serenity of Suffering, tracků z této desky moc nepředvedla. Kdo by tak čekal, že uslyší živé interpretace některých z jedenácti písní, mohl být zklamán, ze zmíněné desky zahráli zkraje večera Rotting In Vain a později Insane. Dalo by se tedy říct, že Korni vsadili na jistotu a předvedli osvědčené hity. Návštěvníci si mohli vychutnat tracky z prvních sedmi alb, tedy songy z eponymního debutu (1994) a daších desek Life Is Peachy (1996), Follow The Leader (1998), Issues (1999), Untouchables (2002), Take a Look in the Mirror (2003), See You on the Other Side (2005) a již zmíněné dvanácté řadovky The Serenity of Suffering (2016). Do svého setlistu zahrnuli i We Will Rock You velikánů Queen a touhle písní obohatili singl Coming Undone.

Za zmínku určitě stojí i několika minutové solo bubeníka Raye Luziera, který po každém potlesku pokračoval v bubnování, a také hra na dudy frontmana Jonathana Davise, jenž tradičně vystupoval v sukni.

Podívejte se na bonusy Falling Away From Me a Freak on a Leash

Pódiová produkce skvěle doplňovala koncert samotný a spolu se zvukem, který byl vyladěný, dokresloval skvělou atmosféru. Je tak zcela jasné, že čtvrteční koncert kapely Korn byl zážitkem a užívali si ho jak posluchači, tak i kapela samotná.

Setlist Korn: Right Now, Here to Stay, Rotting in Vain, Somebody Someone, Word Up, Coming Undone, Insane, Y’All Want a Single, Make Me Bad, Shoots and Ladders, Blind, Twist, Good God, Falling Away From Me, Freak on a Leash

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Jethro Tull oznámili nový přírůstek - první oficiální knihu

  Padesát let se na rockové scéně objevuje britská kapela Jethro Tull. Kulaté výročí si žádá nějakou specialitu – a v případě Jethro Tull se bude jednat o knihu. Oznámení vydal frontman Ian Anderson.

 • Axel Rudi Pell nadchnul fanoušky v Praze

  Německý kytarový hrdina Axel Rudi Pell po čase zamířil do České republiky a pro první ze dvou zastávek si vybral pražský klub Akropolis. A byla to skvělá volba – prostředí malého klubu výrazně napomohlo vytvoření té správné atmosféry. Podpořit ho navíc přijela dvojice hvězdných hostů - Chris Bay a The Unity.

 • Foto: Axel Rudi Pell, Palác Akropolis, Praha, 19. 10. 2018

  Přinášíme Vám fotoreportáž z pátečního koncertu fenomenálního německého kytaristy Axela Rudi Pella, který se odehrál v zaplněném Paláci Akropolis v Praze. Před samotným koncertem tohoto virtuosa zahrál publiku německý heavymetalový zpěvák a kytarista Chris Bay. Ten si připravil akustický set svých písní. Po tomto vystoupení se představili další němečtí hudebníci - hardrockový The Unity. Ti předvedli energickou show a publikum řádně nažhavili. Poté se na pódiu objevil již samotný Axel Rudi Pell se svou kapelou. Ve dvouhodinovém setu přehrál Axel celou řadu písní a svojí brilantní hrou publikum doslova očaroval. Prohlédněte si pár fotografií z tohoto úžasného koncertu.

 • Amon Amarth oslaví 25 let existence dokumentem

  Švédské metalové ikony slaví 25 let a k jubileu se rozhodli natočit dokument. Ten bude mapovat jejich kariéru od samého počátku a obsahovat reflexe jednotlivých členů kapely.