KISS převálcovali pražskou O2 arenu Doporučený

Americká rocková legenda KISS přijela do Čech po dvou letech se svou nezapomenutelnou show ke svému 40. výročí. Hlasitým večerem burácely především staré a osvědčené vypalovačky, které ale doprovázely známé prvky každého správného KISSáckého vystoupení.

KISS předvedli v Praze svoje slavné vystoupení KISS předvedli v Praze svoje slavné vystoupení Zdroj: Anna Žáková, Musicweb.cz

KISS, kapela, která položila velmi významný pilíř při stavbě rock and rollového monumentu, navštívila v pondělí 8. června svojí českou KISS Army. Že se ve městě něco děje, bylo patrné již od časných odpoledních hodin, protože se k pražské O2 aréně stahovali pomalovaní fandové ze všech možných stran a aréna tak byla v obležení již dobrých pár hodin před začátkem koncertu.

Uvnitř samotné O2 arény začala panovat patřičná koncertní atmosféra, jakmile se dovnitř dostali první nadšenci. Za pódiem probleskovala dvě obří loga KISS Army a z reproduktorů se linuly tóny známých rockových klasik. Krátce před osmou hodinou se na stage vrhla slibná předkapela The Dead Daisies se svým tři čtvrtě hodinovým setem. Tato americko-australská superkapela nehrála vůbec špatně, nutno však podotknouti, že se od bývalých členů Guns N' Roses, Whitesnake či Mötley Crüe dalo čekat trochu víc.

Po The Dead Daisies pódium zahalila obří plachta s logem hlavní hvězdy večera a čekání na legendu mohlo započít. Všechna čest bedňákům. Stage pro Kiss bylo totiž připraveno během pouhé půl hodiny, a tak se krátce po deváté z reproduktoru ozvaly tóny písně Rock and Roll od Led Zeppelin – tedy znamení, že show již brzy vypukne.

A vypukla! Sálem se rozezněl tak dlouho očekávaný slogan: „You wanted the best, you got the best. The hottest band in the world, Kiss!" a černá plachta spadla. Prahu ovládly tóny písně Detroit Rock City a O2 arénu zachvátilo šílenství. Kiss podávali výborný energický výkon a díky obřím obrazovkám viděl představení naprosto každý divák. Následoval kousek z první desky Deuce, který byl vzápětí vystřídán Psycho Circusem. Jeho refrén s pokřikem „Welcome to the show" musel snad být, díky fanouškům, slyšet až někam do Karlína.

Po skvěle zahraném Circusu zpěvák Paul Stanley rozdělil publikum na dvě poloviny, které tak na střídačku nechal skandovat. Těžko říct, která polovina vyhrála. I Stanley se na nějaké posuzování vykašlal, vřele ocenil výkony všech přítomných a s chutí spustil Creatures of the Night. Tu vystřídaly písně I Love It Loud a War Machine, která se neobešla bez tradičního plivání ohně, které basák Gene Simmons zvládl jako vždy na výbornou.

 

 

Další kousek, Do You Love Me, doprovázelo promítání starých fotek Kissáků. Fanoušci tak mohli zavzpomínat například na mrtvého bubeníka Erica Carra či éru, kdy kapela nenosila masky. Dost však bylo nostalgie, rocková lavina se nezadržitelně řítila dál pomocí písně z roku 2012, Hell or Hallelujah, po které kytarista Tommy Thayer spustil ohňostroj ze své kytary a přihlížející si tak mohli v seznamu odškrtnout další nevypustitelný prvek koncertu.

Paul Stanley průběžně oceňoval podporu svých fanoušků, avšak po písních Calling Dr. Love a Lick It Up se pódia zmocnil opět Gene se svým basovým sólem. A došlo i na plivání krve! Následně se basák vznesl vysoko na plošinu nad pódium a přišlo, co přijít muselo: God of ThunderDalší vypalovačka následně překvapila všechny, kteří před koncertem na internetu viděli plánovaný play list: místo očekávané Parasite Kiss zahráli Cold Gin. Bod pro kapelu, provedení parádní. Rozpálené publikum se poté dočkalo i písně Love Gun, na kterou se Paul Stanley převezl svojí kladkou na plošinu uprostřed davu fanoušků. Tam vydržel až do začátku poslední písničky, Black Diamond, po které se skupina krátce rozloučila.

Sledujte metal na Facebooku:
 

Co by to však bylo za koncert bez přídavku! Řev a aplaus celé O2 areny přivolal Kiss velmi rychle zpátky, a tak zazněl krátký druhý set v podobě Shout It Out Loud, profláklé I Was Made For Loving You a klasiky, bez které by koncert Kiss nebyl koncertem Kiss: Rock and Roll All NiteAle všeho dobrého s mírou. Nakonec tedy vystřelily konfety a ohňostroj, Paul Stanley roztřískal o podlahu kytaru a Kiss se rozloučili. Poté se ještě na obrazovkách objevil nápis „KISS loves you Prague" a nezbývalo, než se odebrat zchladnout ven do deště.

Kissáci tak jednou opět Čechům dokázali, že jejich věk je jen tak v něčem nezadrží. A ačkoliv v pondělí nepředvedli nic nového, všem předvedli, že staré klasiky umí podat lépe než kdokoli jiný.  Rock and roll prostě ještě zdaleka neumírá.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Ozzy se ještě jednou vrátí do Prahy. Přiveze Judas Priest

  Ozzy Osbourne se sice potýká s kupou zdravotních potíží, kvůli kterým musí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné, ale to mu nebrání přidávat další. V rámci jedné z nich se vrátí také do pražské O2 areny. A přiveze s sebou další veterány - Judas Priest.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.