Birdy pomalu, ale jistě dobývá svět

Přes své mládí si Birdy vydobyla místo na předních příčkách hitparád starého kontinentu. V rodné Anglii se během uplynulého roku stala doslova hudební senzací. Při zpívání se sama doprovází na klavír. Ještě jste o ní neslyšeli? Zde se o Birdy dozvíte víc.

Mladá zpěvačka Birdy Mladá zpěvačka Birdy Zdroj: archiv interpreta

Birdy je pouhých šestnáct let, ale na své hudební kariéře pracuje už dlouhou dobu. Již ve dvanácti letech zvítězila v soutěži Open Mic UK a právě tam na sebe poprvé upozornila veřejnost. Dnes už má dva velmi úspěšné singly, album a její hvězda stále stoupá.

Jasmine van den Bogaerde, tak se jmenuje Birdy vlastním jménem. Svou přezdívku získala od rodičů, kteří ji tak od mala oslovují, ale přátelé ze školy jí říkají Jasmine. Pochází z britské umělecké rodiny, její maminka je koncertní pianistka a její strýc byl slavným britským hercem Dirkem Bogardem. Sama se v současné době zabývá nejen hudbou, ale i studiem vizuálního umění na umělecké škole.

 

 

Ve svých čtrnácti letech přezpívala Birdy skladbu Skinny Love, která původně patří americké kapele Bon Iver. V podání Birdy se stala skladba naprostým hitem a okamžitě vyskočila v britské hitparádě až k samému vrcholu. To se opakuje i v Nizozemsku a Belgii.

Album Birdy od Birdy

Debutové album titulované stejně jako jeho interpretka Birdy vyšlo v listopadu 2011 a postupně si probojovalo cestu do světa. Nejedná se o žádné EP. Je to plnohodnotná deska s jedenácti skladbami. Většina z nich jsou covery různých indie folkových kapel, ale album obsahuje i jednu vlastní skladbu.

Absolutní úspěch sklidil zmíněný počin ve Francii, kde vyšel v dubnu 2012. Podobné nadšení vyvolala Birdy v Austrálii se svou další skladbou z debutového alba People Help The People. Když Birdy vystoupila v australském X-Factoru, její úspěch u tamějších posluchačů se ještě mnohonásobně zvýšil.

O vánocích Zatím zabodovala Birdy v Německu. Singl People Help The People stejně jako její album se usídlily na prvním místě iTunes hitparády. Několik skladeb v podání Birdy také zaznělo v úspěšném seriálu Upíří deníky.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Colours of Ostrava, 19. 7. 2017

  První den festivalu Colours of Ostrava přinesl vystoupení očekávaných headlinerů. Vyprodanému areálu zahráli Alt-J, čeští Tata Bojs nebo oblíbení Imagine Dragons. 

 • První den na Colours ve znamení Imagine Dragons či českých minus123minut

  Kromě již tradičně velmi teplého a slunného počasí čekaly tentokrát na návštěvníky prvního dne Colours of Ostrava i několikahodinové fronty u vstupu. A ti, co měli trpělivost, výdrž a neomdleli, se mohli po několika hodinách těšit na úvodní koncerty prvního dne festivalu.

 • Foto: Colours of Ostrava 2017 - 1. den

  První den multižánrového hudebního festivalu je za námi. Areál se zaplnil, hlavně díky hlavní hvězdě večera Imagine Dragons. Ale i jiné hvězdy v čele s domácími Tatabojs, Květy, Minus123minut, kteří si zasloužili také naší pozornost. Podívejte se na fotoreport.

 • Thom Artway a duo TeePee rozvášnili VILU Štvanice

  Včerejší pražský koncert Thoma Artwaye, talentovaného písničkáře z moravských Vlachovic, se nesl na vlnách vášně k hudbě, klidu, pohody a dobré nálady. Jako host vystoupilo nesmírně nadané duo TeePee, které Thomovi předpřipravilo skvělou atmosféru.

Další články z rubriky

Musicweb: Ohlédnutí za hudebním rokem 2017

Stalo se již naší tradicí, že s koncem každého roku...

Trochu jiné svátky: Vánoce 1914 inspirovaly mnoho hudebníků

Štědrý den je jedním z mála dní v roce, kdy...

Jak na metalové Vánoce?

Také vás neustále štvou pořád ty samé koledy dokola? Rok...

The Dubliners. Jedinečná atmosféra irských náleven v písních legendární kapely

Půl století parta vousatých sympaťáků z Dublinu oslňovala svět nejlepšími...

Cruel - patnáct let boje progrese s prokrastinací

Kapela Cruel patří mezi nejoriginálnější sestavy na naší rockové scéně...