Tomáš Klus bude v létě hrát Konečně venku

Český zlatý slavík Tomáš Klus má společně se svou cílovou skupinou za sebou sérii koncertů velmi úspěšného česko-slovenského turné Ani si nesedejte. Nadcházející letní dny si však zaslouží další vystoupení, která budou, jak jinak, open air.

Tomáš Klus, Brněnský majáles 2013 Tomáš Klus, Brněnský majáles 2013 Foto: Tereza Ticháčková, musicweb.cz

Přesto, že se Tomáš Klus stal v minulých dnech otcem, nezanedbává svou hudební kariéru. Na léto 2013 si po náročném turné připravil osm samostatných koncertů, které nazval Konečně venku. Pro návštěvníky tedy nebude překvapující informace, že se vystoupení budou konat pod širým nebem.

Společně s Tomášem Klusem se na jevišti objeví také jeho věrný kytarista Jirka Kučerovský. Křoví jim budou dělat Jan Lstibůrek se svým kontrabasem a na cajon zahraje Petr Škoda.

Přečtěte si také rozhovor s Tomášem Klusem a Jirkou Kučerovským

Pánové se rozhodli, že část výtěžku z prodeje vstupenek darují Studiu Oáza, které je neziskovou organizací zaměřující se na kulturní, vzdělávací a umělecké aktivity pro lidi s mentálním postižením. „Tak trochu jsem tušil, že náš svět není úplně v pořádku. Když mi ale prostředí Oázy, plné Lásky a Upřímnosti, ukázalo, že lidé ještě umí Milovat a mluvit Pravdu, že se jim teď jenom říká Mentálně Retardovaní, rozhodl jsem se tento Svět ukázat co nejvíce Srdcím, která se ještě zdráhají otevřít…" nechal se slyšet Tomáš Klus.

Termíny koncertů Konečně venku:

30. 6. Sychrov – státní zámek

3. 7. Hranice na Moravě – Stará střelnice, nádvoří

4. 7. Znojmo – Loucký klášter

12. 7. Loděnice – Open Air Klub

26. 7. Ostrov u K. Varů – zámecký park

1. 8. Dolní Lomná – amfiteátr

16. 8. Třeboň – zámecká zahrada

Předprodej vstupenek byl již zahájen. Jeden kousek zájemce přijde na 350 korun. Všechny koncerty začnou vždy v 19 hodin.

Přehled

 • Název akce: Tomáš Klus a cílová skupina - Konečně venku
 • Datum: neděle, 30 červen 2013
 • Místo: Sychrov státní zámek
 • Cena: 350 Kč v předprodeji / 400 Kč na místě
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Studentský majáles, Hněvkovského, Brno, 10. 5. 2019

  Již devátý ročník Studentského majálesu proběhl tento víkend v Brně. Na fotogalerii se můžete podívat zde.

 • VIDEO: Rozhovor s Traktor - Teprve začínáme

  Rok 2019 ještě není v polovině a pro kapelu Traktor je už teď jasné, že bude nejúspěšnějším v její historii. Album Šachoffnice se prodává lépe než jeho předchůdci a turné na jeho podporu dokázalo zaplnit velké haly po celé zemi, včetně pražského Fóra Karlín.

 • Foto: Bobby McFerrin & Gimme 5, Forum Karlín, Praha, 30. 4. 2019

  Desetinásobný držitel cen Grammy, skladatel a nejznámější jazzový a cappella zpěvák Bobby McFerrin vystoupil v úterý večer v pražském Forum Karlín. Tento skvělí vokální improvizátor představil v Praze svoje umění spolu s vokální skupinou Gimme 5. V této skupině působí čtyři zpěváci, kteří s McFerrinem působili již v minulosti. Jedná se o zpěvačky Rhiannon a Judi Vinar a o zpěváky David Worm a Joey Blake. Jako podporu měli doslova "v zádech" také dvanáctičlenný smíšený sbor. I přesto, že sál ve Forum Karlín nepatří k nejmenším, podařilo se Bobbymu McFerrinovi vytvořit příjemnou domácí až komorní atmosféru.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

 • Foto: Pražský Majáles, Letiště Letňany, Praha, 27. 4. 2019

  V sobotu 27. dubna se na pražském letišti Letňany konal již 15. ročník Pražského Majálesu. Tento Open Air přilákal tisíce návštěvníků, kteří mohli na celkem třech pódiích zhlédnout celkem 20 kapel. Každá stage byla víceméně rozdělena dle hudebních žánrů. Na hlavním pódiu se představili popové kapely jako Mirai, Pavel Calta, Marek Ztracený, Ben Cristovao či Kryštof. Rocková stage přivítala například kapelu Gaia Mesiah, Pipes & Pints, Horkýže Slíže či Dymytry. Poslední pódium patřilo alternativnější scéně. Zde se představil například Marpo, Ego, Kali & Peter Pann či Mydy Rabycad. Během dne byla také slavnostně zvolena královna a král Pražského Majálesu. Oba tituly nakonec získali studenti z Vysoké školy ekonomické v Praze. Prohlédněte si náš fotoreport z této akce.