Terrana projede ČR křížem krážem - chystá hned šest vystoupení

Pokud si někdo při pohledu na název skupiny Terrana vybaví bubenického démona Mika Terranu, upozorňujeme, že shoda není náhodná. Jeho nová formace se v Česku zastaví počátkem prosince hned šestkrát. Hard rockové trio zahájí svou minišňůru 2. prosince v pražské Nové Chmelnici a zakončí ji o týden později v ostravském Garage Clubu.

Terrana na Masters of Rock 2014 Terrana na Masters of Rock 2014 Petr Hájek / Musicweb.cz

Kanaďan Mike Terrana je v našich končinách známý a velmi populární. Není divu, kromě toho, že se jedná o bubenické eso světové třídy, je také velkým vtipálkem a šoumenem.

V minulosti spolupracoval s různými americkými hudebníky, nejznámější je asi Yngwie Malmsteen. Pak se přesunul do Evropy, v roce 1998 hrál s Gamma Ray na turné. Asi jeho první působení naši fanoušci zaznamenali ve fantastickém (tehdy) německo-kanadsko-běloruském triu Rage. Otamtud odešel (nebo byl odejit) hlavně pro určitý nesoulad - zatímco "Peavy" Wagner a Viktor Smolski jsou perfekcionisté, kteří na zkouškách pilovali každý sebemenší detail, Mike Terrana je živel, který buší spontánně a dle momentální nálady, takže zřejmě už pnutí v kapele přesáhlo kritickou mez.

Čtěte také: Nový dokument o Twisted Sister přináší exkluzivní pohled na začátky kapely

V ten moment se Mike urval z řetězu - začal bušit s Masterplan, doprovázel Axel Rudi Pella, byl zvíře s kráskou Tarjou Turunen, hrál se Savatage Circus a K2. Aby se při tom všem moc nenudil, začal dělat ještě vlastní "Drum Clinic" - bubnové sóla, kde doprovázel reprodukovanou hudbu. Na Masters of Rock 2010 se zapsal do Guinessovy knihy rekordů, když odehrál po sobě koncerty s K2, Tarjou, Axelem Rudim Pellem a zmiňovanou Drum Clinic. Dokázal tak bubnovat (s přestávkami, které byly nutné na úpravu pódia pro zmiňované kapely) 3 hodiny a 41 minut čistého času. Když se ho pak ptali, jak to bylo náročné, lakonicky prohlásil: "Jsem zvyklý denně bubnovat tak 8 hodin, takže jsem to měl vlastně jako odpočinek." 

 

 

Asi právě Drum Clinic ho inspirovala k dalšímu sólovému projektu - na desce SinFonica nabušil svoje bubny do známých fláků klasické hudby (např. Dvořákova Novosvětská, Malá noční hudba, předehra k Vilému Tellovi, Lazebník Sevillský a další). S Tarjou si zase pěvecky střihnul písničku Franka Sinatry.

Vloni si asi řekl, že je na čase trochu se usadit. Ukončil své závazky (dojede pouze nasmlouvané turné s Tarjou) a založil vlastní hard rockovou kapelu, které kromě svých bubenických schopností věnoval i své jméno. S ní navštívil vloni Masters of Rock a nyní se chystá na turné, kdy se u nás zastaví hned šestkrát: 

2. 12. 2014 - Praha, Nová Chmelnice
3. 12. 2014 - Plzeň, Divadlo Pod Lampou
4. 12. 2014 - Brno, Melodka
6. 12. 2014 - Zlín, Masters of Rock Café
7. 12. 2014 - Pardubice, ABC klub
8. 12. 2014 - Ostrava, Garage Club 

Doprovázet ho bude pražská kapela The Agony, složená převážně z dravých sexy rockerek.

Vstupenky seženete na stránkách mastersofrock.cz nebo v sítích TicketPro, TicketPortal a TicketArt.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Godsmack, Lucerna, 11. 6. 2019

  Není mnoho významných kapel, které by do České republiky ještě nikdy nezavítaly. Jednou z mála je jeden z nejdůležitějších amerických bandů žánru hard & heavy - bostonští Godsmack. Podívejte se na fotogalerii z koncertu!

 • Foto: Metalfest, Amfiteatr Lochotín, Plzeň, 1. 6. 2019

  První červnový den pódium v amfiteátru Metalfestu ovládli vikingové Amon Amarth, vystoupila i britská gothic-metalová legenda Cradle of Filth a kytarista Gus G se svojí kapelou. Z druhého dne festivalu Metalfest vám přinášíme fotoreportáž.

 • Jižané Hogjaw míří do Kolína

  Již počtvrté do Česka zavítá americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou show plnou rockových melodií. Tentokrát na velkém pódiu kolínského Městského společenského domu. Tvrdé kytarové riffy, silné melodie a naléhavě znějící zpěv – to jsou hlavní devízy těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.

 • Foto: Metalfest 2019 z davu - 3. den

  Z posledního a parného dne Metalfestu přinášíme fotky skupin Civil War, Almanac, Death Angel, The 69 Eyes, Korpiklaani a sólového projektu zpěváka Deeho Snidera. Poslední den pohledem obyčejného návštěvníka.

Další podobné články