Terrana projede ČR křížem krážem - chystá hned šest vystoupení

Pokud si někdo při pohledu na název skupiny Terrana vybaví bubenického démona Mika Terranu, upozorňujeme, že shoda není náhodná. Jeho nová formace se v Česku zastaví počátkem prosince hned šestkrát. Hard rockové trio zahájí svou minišňůru 2. prosince v pražské Nové Chmelnici a zakončí ji o týden později v ostravském Garage Clubu.

Terrana na Masters of Rock 2014 Terrana na Masters of Rock 2014 Petr Hájek / Musicweb.cz

Kanaďan Mike Terrana je v našich končinách známý a velmi populární. Není divu, kromě toho, že se jedná o bubenické eso světové třídy, je také velkým vtipálkem a šoumenem.

V minulosti spolupracoval s různými americkými hudebníky, nejznámější je asi Yngwie Malmsteen. Pak se přesunul do Evropy, v roce 1998 hrál s Gamma Ray na turné. Asi jeho první působení naši fanoušci zaznamenali ve fantastickém (tehdy) německo-kanadsko-běloruském triu Rage. Otamtud odešel (nebo byl odejit) hlavně pro určitý nesoulad - zatímco "Peavy" Wagner a Viktor Smolski jsou perfekcionisté, kteří na zkouškách pilovali každý sebemenší detail, Mike Terrana je živel, který buší spontánně a dle momentální nálady, takže zřejmě už pnutí v kapele přesáhlo kritickou mez.

Čtěte také: Nový dokument o Twisted Sister přináší exkluzivní pohled na začátky kapely

V ten moment se Mike urval z řetězu - začal bušit s Masterplan, doprovázel Axel Rudi Pella, byl zvíře s kráskou Tarjou Turunen, hrál se Savatage Circus a K2. Aby se při tom všem moc nenudil, začal dělat ještě vlastní "Drum Clinic" - bubnové sóla, kde doprovázel reprodukovanou hudbu. Na Masters of Rock 2010 se zapsal do Guinessovy knihy rekordů, když odehrál po sobě koncerty s K2, Tarjou, Axelem Rudim Pellem a zmiňovanou Drum Clinic. Dokázal tak bubnovat (s přestávkami, které byly nutné na úpravu pódia pro zmiňované kapely) 3 hodiny a 41 minut čistého času. Když se ho pak ptali, jak to bylo náročné, lakonicky prohlásil: "Jsem zvyklý denně bubnovat tak 8 hodin, takže jsem to měl vlastně jako odpočinek." 

 

 

Asi právě Drum Clinic ho inspirovala k dalšímu sólovému projektu - na desce SinFonica nabušil svoje bubny do známých fláků klasické hudby (např. Dvořákova Novosvětská, Malá noční hudba, předehra k Vilému Tellovi, Lazebník Sevillský a další). S Tarjou si zase pěvecky střihnul písničku Franka Sinatry.

Vloni si asi řekl, že je na čase trochu se usadit. Ukončil své závazky (dojede pouze nasmlouvané turné s Tarjou) a založil vlastní hard rockovou kapelu, které kromě svých bubenických schopností věnoval i své jméno. S ní navštívil vloni Masters of Rock a nyní se chystá na turné, kdy se u nás zastaví hned šestkrát: 

2. 12. 2014 - Praha, Nová Chmelnice
3. 12. 2014 - Plzeň, Divadlo Pod Lampou
4. 12. 2014 - Brno, Melodka
6. 12. 2014 - Zlín, Masters of Rock Café
7. 12. 2014 - Pardubice, ABC klub
8. 12. 2014 - Ostrava, Garage Club 

Doprovázet ho bude pražská kapela The Agony, složená převážně z dravých sexy rockerek.

Vstupenky seženete na stránkách mastersofrock.cz nebo v sítích TicketPro, TicketPortal a TicketArt.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!

 • Foto: Hans Zimmer, O2 arena, Praha, 14. 4. 2019

  Hans Zimmer poskládal ze svého bohatého portfolia filmové hudby koncertní set, který přepracoval do verze pro symfonický orchestr a poslal ho do světa. Bez své osobní účasti. Bylo to na závadu?

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.