Sonata Arctica vystoupí na Moravě už příští měsíc

V říjnu vydala finská kapela Sonata Arctica album The Ninth Hour, kterou se po dvou letech vrátili znovu na scénu, a na letošním turné ji plánují představit svým fanouškům. U nás se zastaví 21. února ve Zlíně.

Sonata Arctica při svém vystoupení na festivalu Ostrava v Plamenech 2014 Sonata Arctica při svém vystoupení na festivalu Ostrava v Plamenech 2014 Zdroj - T. Ticháčková, musicweb.cz

Sonata Arctica se vrací na koncertní pódia s novinkovou deskou The Ninth Hour a při té příležitosti se muzikanti podívají i do naší republiky, kde mají docela slušnou fanouškovskou základnu. Nejen nové skladby si můžete poslechnout živě 21. února ve zlínském klubu Masters of Rock Café.

Kapela se dala dohromady roku 1995 jako Tricky Beans, o rok později se přejmenovali na Tricky Means a pod tímto názvem fungovali do roku 1999. Během prvních čtyř let své existence kapela jela na hard rockových vlnách a na své konto si připsala čtyři épéčka. Rok 1999 však nepřinesl jen nové jméno. Krom nového názvu Sonata Arctica, skupina přesedlala na power metal a vydala první dlouhohrající cédéčko Ecliptica, které se o patnáct let později dočkalo znovuvydání s názvem Ecliptica - Revisited; 15th Anniversary Edition. Do dnešních dnů vydala finská pětice devět řadových alb, s tím posledním vyrukovala ve složení Tony Kakko, Tommy Portimo, Henrik Klingenberg, Elias Viljanen a Pasi Kauppinen loni.

The Ninth Hour je krásným melodickým albem, které kapele vyšlo 7. října pod vydavatelstvím Nuclear Blast Records a kapela si ho produkovala sama. Nahrávalo se především ve studiu Studio57 ve finské Alaveteli a výsledkem je jedenáct skladeb, které dávají dohromady něco málo přes hodinu. V bonusových edicích je o jednu píseň víc. Téměř všechny písničky napsal frontman Tony Kakko.

Vstupenky na zlínský koncert jsou stále k dispozici, koupit si je můžete na předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticket-art v ceně 690 Kč.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Offspring dokončili desátou studiovou nahrávku

  Po dlouhých sedmi letech se fanoušci punk rocku dočkají jubilejní desáté řadové desky americké kapely The Offspring. Kytarista skupiny, který si neřekne jinak než Noodles, to napsal v nenápadném komentáři na svém Instagramu.

 • Rammstein rozpálí Prahu za necelý půlrok

  V červenci bude v Praze horko. Ve dvou dnech u nás vystoupí jedna z nejpopulárnějších německých kapel, kterou znají i ti, kteří se jinak tvrdému stylu muziky vyhýbají. Rammstein to 16. a 17. července rozbalí v pražské Eden Aréně.

 • Laibach poprvé v Brně

  Už poněkolikáté se do České republiky vrátí slovinská formace Laibach. Tentokrát zamíří do Brna, kde vystoupí v sobotu 23. února, a pořadatelé bijí na poplach – koncert je skoro vyprodaný.

 • Sólstafir se vrátí do Prahy

  Úspěšná islandská formace Sólstafir se momentálně nachází na koncertní šňůře v Evropě, ve které bude pokračovat i v novém roce. Kapela se tak po dvou letech podívá znovu do České republiky, kde znovu zavítá do Prahy.