J.A.R.: napnuti k prasknutí

V den oslav Sametové revoluce bude velký sál pražské Lucerny patřit partičce muzikantů říkajících si J.A.R.

J.A.R. J.A.R. Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 

Pokud jste již na některém z mnoha koncertů této české kapely byli, dáte mi za pravdu, že jsou vždy plné kvalitní muziky, humoru, nabité enrgií a dobrou náladou. Rytmická muzika vás roztančí či alepsoň rozvlní v bocích a vtipné texty rozesmějí. Do lucerny se J.A.R. těší a jsou „napnuti k prasknutí", slavit s nimi kromě Sametové revoluce můžeme i 26 let jejich existence. Uvidíme je opět v nezměněné sestavě - Roman Holý, Dan Bárta, Oto Klempíř, Michael Viktořík, Mirek Chyška, Robert Balzar, Pavel Bady Zbořil, Filip Jelínek, Radek Kašpar a František Kop.K pozimnímu turné dodává Oto Klempíř: „Slovo J.A.R. je mnoha lidmi vnímáno jako něco velmi záhadného, protože ani po desetiletích existence ještě nikdo nepřišel na kloub tomu, o co této kapele vlastně jde - chce publikum pobavit, poučit, zesměšnit nebo mu jenom zahrát?! Podzimní tour J.A.R. vám totiž chce srozumitelně vysvětlit, co to znamená myslet jarovsky, jak to vzniká, čím se to odlišuje od běžného myšlení a jestli je možné hrát dadaistický funk? Zkrátka, nikdo nesmí odejít nepoučen! Všichni členové kapely jsou napnuti k prasknutí, zda se jim to povede. Á propos, výše IQ publika ani hudebníků není nijak limitována.“

Prohlédněte si také Fotografie z koncertu J.A.R. v Jazz Docku

Jste-li příznivci mixu stylů funk-jazz-rap apod., jaký tvoří kapela J.A.R. a chcete být u jejich narozeninového koncertu v pražské Lucerně - jste srdečně zváni a neváhejte se zakoupením vstupenek v předprodejní síti Ticketpro, většinou jdou totiž rychle na dračku. 
 

Přehled

 • Název akce: J.A.R. napnuti k prasknutí
 • Datum: úterý, 17 listopad 2015
 • Místo: Lucerna
 • Cena: 435 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert The Comet Is Coming

  Cosmic Jazz v taneční rovině aneb hudba budocnosti pozpátku. Londýnská postjazzová hvězda poprvé v České republice 19. listopadu v prostorách Paláce Akropolis!

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Alash

  Ti, kdo znají Huun-Huur-Tu, Ayarkhaan nebo Yat- Kha, vědí, že sibiřská hudba má neuvěřitelné kouzlo. A občas do ní proniknou i současné vlivy. Pojďte soutěžit a vyrazte na koncert do Paláce Akropolis 28. listopadu! 

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • Foto: Kool & The Gang, Forum Karlín, 26.6.2019

  V Karlínském Foru se včera večer tančilo ve všech patrech - hala zaplněná diváky až po nejvyšší balkony přivítala legendární Kool & The Gang.