Dee Snider uzavírá soupisku letošního Masters of Rock

Seznam headlinerů na Ronnie James Dio stage je ode dneška kompletní, a tak je na čase se z blízka podívat, kdo všechno nám v něm přibyl. Není pochyb, že je na co se těšit. 
Ani ve věku 62 let neztrácí Dee Snider nic ze svého charismatu Ani ve věku 62 let neztrácí Dee Snider nic ze svého charismatu Archiv Dee Snidera
O první várce vystupujících jsme informovali již před Vánoci zde. Oproti loňskému ročníku je lineup výrazně konzervativnější. Ze seznamu vypadl projekt Zakka Wylda Zakk Sabbath. A potom začala jména přibývat.
 
EDGUY
 
Parta maníků kolem hyperaktivního Tobiase Sammeta je v českých luzích a hájích notoricky známá. V poslední době se zdálo, že Edguy se vracejí, když si chce jejich šéf dát oraz od Avantasie. Vzhledem k tomu, že letos uplyne 25 let od vzniku téhle party, je na čase rozjet oslavy.
 
A Edguy se je rozhodli pojmout ve velkém stylu. Při té příležitosti tak vydávají kolekci s názvem Monuments. Budou zde ke slyšení nejen všechny hity, ale také 30 minut nového materiálu, 130 minut DVD materiálu a jedna dosud nezveřejněná nahrávka z roku 1995. Součástí kolekce bude také 160ti stránková publikace plná raritních fotografií. Co se týče setlistu následujícího turné, Tobias se vyjadřuje následovně: "Chceme si to opravdu užít, bude to party, plná hitů ze všech období." 
 
 
SAXON
 
Britové Saxon byli u toho, když začátkem osmdesátých let naplno udeřila Nová vlna britského heavy metalu. I když nikdy nedosáhli věhlasu svých souputníků Iron Maiden nebo Judas Priest, zapsali se do dějin žánru zlatým písmem a na svém kontě mají mnoho hitů. Hlavním poznávacím znamením Saxon je samozřejmě nezaměnitelný hlas nestárnoucího Biffa Byforda. V roce 2015 vydali oceňované album Battering Ram
 
BOHEMIAN METAL RHAPSODY
 
Pokud jste fanoušky spojení metalové hudby se symfoniky, určitě si nenecháte ujít unikátní vystoupení tohoto projektu. Zpěváci jako Honza Toužimský, Kamil Střihavka, Tanja nebo Lucie Bílá se spojí s violoncelovým triem, dětským sborem a dalšími hosty, aby předvedli "unikátní výpravný projekt, který v sobě spojuje prvky „kočovné“ metalové opery, super group a muzikálově pojatého ztvárnění rockové hudby."
 
DEE SNIDER
 
Jako poslední přibyl na listinu vystupujících zpěvák legendárních Twisted Sister Dee Snider. Ti se představili na Masters of Rock v roce 2011 a po úmrtí bubeníka A.J. Pera před dvěma lety ukončili činnost, takže se sem už nevrátí. Snider se ale do důchodu nechystá. Loni vydal již třetí sólové album We are the Ones a pilně koncertuje na jeho podporu. Dle vyjádření pořadatelů se máme připravit na unikátní show, v níž nebudou chybět ani všechny hity Twisted Sister.
 
 
Mezi dalšími potvrzenými jmény najdeme ještě Lacuna Coil, Almanac Victora Smolskiho (ten představí nové písně a budou natáčet DVD), poprvé se představí i Švédové Follow the Cipher a z Holandska přijdedou The Charm The Fury. A je nejspíš jasné, že tím výčet zdaleka nekončí.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Matem Ďurindou: Lidé se stydí být angažovaní

  Je to jenom pár dní, co Maťo Ďurinda oslavil padesáté sedmé narozeniny. Přesto nadále zůstává jedním z nejvýraznějších frontmanů na české i slovenské hudební scéně. A stejně jako před třiceti lety, kdy Tubatanka s písněmi Pravda víťazí a Loď do neznáma podkreslovala Sametovou revoluci, i dnes se snaží držet prst na tepu doby a vyjadřovat se k nejpalčivějším problémům současného světa. Maťo Ďurinda při rozhovoru pečlivě vážil každé slovo. Dával si záležet na tom, aby jeho názory byly srozumitelné. Svojí hudbou nechce jenom bavit, ale i vzdělávat a otevírat svým posluchačům oči.

 • Opeth mají pivo a Darkest Hour zmrzlinu

  Hudebníci už dnes nenabízí jen trička, mikiny nebo kšiltovky. K dostání jsou třeba trsátka, skleničky nebo klíčenky. A nejen to. Oficiální merchandise se v mnoha případech rozrůstá o nejrůznější položky, které se dají konzumovat. Velmi oblíbené je například pivo. Před pár dny se na scéně objevila další kapela, která tento zlatavý mok nabízí.

 • While She Sleeps vydají na jaře novou desku

  While She Sleeps se před několika měsíci pochlubili nahráváním nové, v pořadí čtvrté studiové desky. Na konci října pak do světa vyslali zprávu s podrobnostmi. Nového alba se fanoušci britské pětice dočkají na jaře. A to není vše.

 • Foto: Lordi, Roxy, Praha, 8. 11. 2018

  Prohlédněte si fotoreportáž z koncertu finské metalové skupiny Lordi, který proběhl v pražském klubu Roxy.