České hrady míří do Rožmberku nad Vltavou Doporučený

Hudební festival s největší diváckou účasti je v plném proudu. Po třech částech míří na svou další zastávku, kterou je Rožmberk nad Vltavou. Tam bude festival probíhat ve dnech 2. a 3. srpna.

Kryštof Kryštof Zdroj: 4press

České a Moravské hrady je festival, který se koná na více místech v republice, vždy v pátek a v sobotu. Letos již tento projekt zavítal na hrady Točník, Švihov a Kunětická hora. Následuje víkend v Rožmberku nad Vltavou, poté na hradu Veveří. Po Veveří projekt míří do Hradce nad Moravicí, na Bezděz a Bouzov. Tento hudební festival má svou tradici již od roku 2005, kdy se vystoupení konala pouze na hradech v Čechách. Po pěti letech své existence byl festival rozšířen i na hrady moravské. V loňském roce festival na hradech navštívilo téměř 60 tisíc návštěvníků, čímž se festival zařadil mezi nejnavštěvovanější.

V pátek 2. srpna v 19 hodin zahájí program v Rožmberku skupina Mňága a Žďorp. Poté následuje vystoupení skupiny A Banquet a večerní show, o kterou se postará Mig 21. Nebude chybět již tradiční karneval v maskách a vyhlášení nejlepší masky.

V sobotu 3. srpna se areál otvírá veřejnosti v půl jedenácté dopoledne. Návštěvníci se mohou během sobotního programu těšit na vystoupení takových jmen jako jsou Nightwork, Kryštof, Aneta Langerová, Mandrage, Tomáš Klus, Monkey Business, Iné kafe, Vypsaná Fixa a další. Účinkující se budou střídat na dvou velkých pódiích a o senzační vystoupení nebude nouze. V rámci festivalu letos poprvé vystupuje i komerčně známý rapper Rytmus nebo kapela Portless, jejímž frontmanem se stal Kryštof Michal, známý svým působením v kapele Support Lesbiens. Stejný program je přichystán kromě Rožmberku nad Vltavou i pro zbylé hrady.

 

 

Páteční i sobotní program v Rožmberku bude probíhat na rozlehlých loukách u lesa, které se nacházejí nad obcí. Samozřejmostí festivalu je i stanové městečko. Na festival můžete zavítat jak na kole, tak i na lodi. V místě festivalu je možno využít úschovnu zavazadel a kol. Navíc díky vstupence na festival můžete zavítat na prohlídku hradu, která je v ceně. Lístky na festival a jeho zastávky jsou v předprodeji v síti Ticketstream v cenách 250 korun za páteční program a 400 korun za sobotní program. Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet, samozřejmě budou k dostání i na místě, a to v cenách 300 a 480 korun.

TERMÍNY A MÍSTA:

2.-3. 8. Rožmberk nad Vltavou

9.-10. 8. Veveří

16.-17. 8. Hradec nad Moravicí

23.-24. 8. Bezděz

30.-31. 8. Bouzov

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Léto fest, BVV, Brno, 17. 8. 2019

  Pokračování brněnského Léto festu. Tentokrát kapely Vypsaná fiXa, UDG, Marek Ztracený, Tomáš Klus, Wanastowi vjecy a Divokej Bill.

 • Foto: Léto fest, BVV, Brno, 16. 8. 2019

  Na fotogalerii z brněnské zastávky festivalu Léto fest se můžete podívat zde. Vystoupily kapely Mnága a žďorp, Mig 21, Mandrage nebo Monkey Business.

 • Fanoušci filmové hudby se počtvrté sejdou v Poděbradech
  V polabském lázeňském městě se po roce opět odehraje unikátní přehlídka filmové hudby a multimédií. Také letos se návštěvníci mohou těšit na filmová představení s živým hudebním doprovodem, stejně jako na bezplatný doprovodný program v lázeňském parku.
 • Festival LétoFest míří do Brna

  LétoFest to je tour osmi letních festivalů, které zasáhnou celou Českou republiku a nabídnou bohatý hudební i doprovodný program.