Zajímavé rockové a metalové festivaly 2016 ve světě

Zatímco české letní festivaly pomalu odkrývají jména kapel, na které se můžeme těšit, ty světové své headlinery už znají a některé jsou téměř vyprodané. Každým rokem festivalů přibývá a je velmi těžké se rozhodnout, na který se vydat. Pokud zamýšlíte vyrazit na nějaký ten fesťák do zahraničí, třeba vám teď trochu to rozhodování usnadním.
Letní festivaly mají jedinečnou atmosféru Letní festivaly mají jedinečnou atmosféru Zdroj: Swedenrock.com
 
70,000 TONS OF METAL CRUISE
V poslední době se hodně rozšířily cruise festivaly, tedy festivaly konající se na lodi během několika denní plavby po moři. 70,000 Tons of Metal Cruise 2016 vyplouvá z přístavu v Miami směrem Jamaika. Celá plavba proběhne ve dnech 4.2. – 8.2.2016 a na palubě se poveze Children of Bodom, Bloodbath, Katatonia, Stratovarius, Paradise Lost, Vader nebo Subway to Sally. 
 
Webové stránky: http://70000tons.com.
 
SWEDEN ROCK FESTIVAL
Poprvé se uskutečnil v roce 1992 ve švédském Olofström, na dalších pět ročníků se přestěhoval do Karshamn a v roce 1998 se konal v Sölvesborgu, kde zůstal až do dnes. Původně byl jen jednodenním festivalem, pořadatelé ale nějaký den přidali, pak zase ubrali, až nakonec od roku 2007 se sem můžeme vydat na 4 dny plné kvalitní hudby. Festival každý rok hostí velmi zvučná jména, letošní 15. ročník, který proběhne 8. – 11.6.2016 rozhodně nezůstane pozadu s kapelami jako je Avantasia, Queen + Adam Lambert, Sabaton, L.A. Guns, Satyricon, Megadeth, Blind Guardian, Sixx: A.M. a spostou dalších. 
 
Webové stránky: http://www.swedenrock.com.
 
DOWNLOAD FESTIVAL
Začátky festivalu nesahají nějak daleko. Poprvé se uskutečnil v roce 2003. Až do roku 2005 byl dvoudenním festivalem, v roce 2006 pořadatelé přidali jeden den a ten festivalu zůstal až do teď. Festival se každoročně koná na závodním okruhu v Donington Parku v Anglii. Letošní ročník bude již 14. v pořadí, proběhne 10. - 12.6.2016 a k vidění budou například Rammstein, Black Sabbath, Iron Maiden, Korn, Motörhead, Nightwish, Megadeth, Saxon nebo Halestorm.
 
Webové stránky: http://downloadfestival.co.uk.
 
GRASPOP METAL MEETING
Graspop byl původně jen malým rodinným festivalem. A vůbec nebyl metalový, ale rockový. Poprvé byl zorganizovaný v roce 1986. Nějak rostl a rostl a v roce 1996 se otevřel  1. ročník Graspop Metal Meeting festivalu. Belgický Dessel bude ve dnech 17. - 19.6.2016 hostit již 21. ročník. Hlavním lákadlem jsou beze sporu Black Sabbath, Iron Maiden, King Diamond, Twisted Sister nebo Volbeat. Za zmínku určitě stojí i Loudness, Sixx: A.M., Foreigner, Megadeth a další.
 
Webové stránky: https://graspop.be
 
WACKEN OPEN AIR
Poprvé se uskutečnil v roce 1990 v německém Wackenu jako malý festival pro místní kapely. W:O:A je velmi oblíbeným festivalem, který každý rok láká na spoustu hvězd světového formátu. Letošní 27. ročník se uskuteční 4. – 6.8.2016 a k poslechu zahrají a oko fanoušků svou show potěší třeba Arch Enemy, Axel Rudi Pell, Bullet For My Valentine, Dragonforce, Eluveitie, Legion Of The Damned, Michael Monroe, Tarja, Stick To Your Guns, Unisonic nebo Steel Panther. 
 
Webové stránky: http://www.wacken.com
 
Kdybych tu měla vypsat všechny festivaly, které se budou konat, seznam by nejspíš nebral konce. Přidám tedy na závěr ještě pár dalších, které určitě stojí za zmínku. 
 
ROCK AM RING
Kdy: 3. – 5.6.2016
Kde: letiště Mendig, Německo
Kdo: Black Sabbath, Volbeat, Red Hot Chili Peppers, Amon Amarth, Bring Me The Horizon….
 
COPENHELL
Kdy: 23. – 25.6.2016
Kde: Copenhagen, Dánsko
Kdo: Black Sabbath, Alice Cooper, Sixx:A.M., Megadeth, Epica…
 
NUMMIROCK
Kdy: 23. – 25.6.2016
Kde: Kauhajoki - Nummijärvi, Finsko
Kdo: Stratovarius, Dragonforce, Equilibrium, Eleshgod Apocalypse….
 
METALDAYS
Kdy: 24. – 30.7.2016
Kde: Tolmin, Slovinsko
Kdo: Arkona, Dark Funeral, Delain, Die Apocalyptischen Reiter, Exodus, Kreator, Napalm Death, Skindred…
 
Už víte, kam se vydáte a o jaké vstupenky si napíšete Ježíškovi? 
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • The Hu překvapují mongolským folk metalem

  Mongolští metalisté s dlouhými vlasy, tradičními nástroji a neúprosným hrdelním zpěvem zachvátili internet na konci loňského roku, když vypustili dvě úvodní skladby z chystaného alba. Nyní vydali celou studiovou desku nazvanou The Gereg.

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!

Další podobné články