Vikingové Amon Amarth přijíždějí s novým videoklipem

Švédská death metalová formace Amon Amarth po několika měsících navštíví opět naši zemičku, kde předvede i své nejnovější kousky, mezi které se řadí také skladba The Way of Vikings, již najdeme na desátém albu Jomsviking, které spatřilo světlo světa v březnu minulého roku. K právě této zmiňované písni 'Amoni' natočili videoklip.

Skupina Amon Amarth má v České republice zástupy fanoušků. Skupina Amon Amarth má v České republice zástupy fanoušků. Zdroj: Petr Hájek, musicweb.cz, Amon Amarth

Amon Amarth, jedna z nejpopulárnějších kapel v oblasti death metalové hudby, vydala videoklip k písni The Way Of Vikings, přes pět minut dlouhé skladbě, která se nachází na zatím posledním albu Jomsviking (2016). Povedený klip z úspěšné desky pochází z dílny polské společnosti Grupa 13, která už s Amon Amarth spolupracovala, a krom toho stojí za některými videi pro kapely Behemoth či Kreator.

Jomsviking je vůbec prvním konceptuálním albem švédského kvinteta, produkoval ho opět Andy Sneap, jenž už s kapelou má bohaté zkušenosti (krom toho pracuje i se skupinami Accept, Megadeth, Arch Enemy a mnoha dalšími), a vyšlo pod labelem Metal Blade Records (The Black Dahlia Murder, Cannibal Corpse, Ensiferum ad.), jemuž jsou 'Amoni' věrní od svého počátku, resp. od prvního alba Once Sent from the Golden Hall z roku 1998.

Amon Amarth patří k těm bandám, jež svoji sestavu příliš nemění. Od svého založení v roce 1992 jsou Amon Amarth Olavi Mikkonen (kytara), Johan Hegg (vokály), Ted Lundström (basa). O šest let později se ke kapele připojil Johan Söderberg (kytara) a loni vystřídal na pozici bubnů Frederika Anderssona Jocke Wallgren.

Severští velikáni přijedou už za pár týdnů na Moravu, představí se na letos dvoudenním festivalu Rock Heart, který se koná v příjemném prostředí moravskokrumlovské zámecké zahrady. Festival se koná v termínu 18.-19. srpna.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Metalfest, Amfiteatr Lochotín, Plzeň, 1. 6. 2019

  První červnový den pódium v amfiteátru Metalfestu ovládli Amon Amarth, vystoupila i britská gothicmetalová legenda Cradle of Filth a kytarista Gus G. se svojí kapelou. Z druhého dne festivalu Metalfest vám přinášíme fotoreportáž.

 • Foto: Metalfest 2019 z davu - 2. den

  Ze druhého dne plzeňského Metalfestu se můžete podívat na fotky z koncertů Elvenking, Beast in Black, Stratovarius, Cradle of Filth a Amon Amarth. Opět foceno z pohledu prostého návštěvníka z davu.

 • Druhý den Metalfestu: nekromancer Dani Filth, nafukovací drak a nostalgie podruhé

  Plzeňský Amfiteátr Lochotín o víkendu od pátku 31. května do neděle 2. června opět pohostil už tradiční festival tvrdé hudby Metalfest. Letošní ročník byl jako první vyprodán ještě před začátkem akce. Patnáctitisícový dav v sobotu přilákali Amon Amarth a Cradle of Filth. Kytarového krále Guse G. z jeho pomyslného trůnu ale už nikdo nesesadil.

 • Nová deska Amon Amarth se blíží. Kapela ji doveze na Metalfest

  Jedenáctá řadová deska Berserker severských Amon Amarth vyjde co nevidět. Kapela, která letos v létě vystoupí na plzeňském Metalfestu, přivítá nový přírůstek už v květnu. Amoni ze zbrusu nové desky sdíleli i první ochutnávku Raven’s Flight.