Vikingové Amon Amarth přijíždějí s novým videoklipem

Švédská death metalová formace Amon Amarth po několika měsících navštíví opět naši zemičku, kde předvede i své nejnovější kousky, mezi které se řadí také skladba The Way of Vikings, již najdeme na desátém albu Jomsviking, které spatřilo světlo světa v březnu minulého roku. K právě této zmiňované písni 'Amoni' natočili videoklip.

Skupina Amon Amarth má v České republice zástupy fanoušků. Skupina Amon Amarth má v České republice zástupy fanoušků. Zdroj: Petr Hájek, musicweb.cz, Amon Amarth

Amon Amarth, jedna z nejpopulárnějších kapel v oblasti death metalové hudby, vydala videoklip k písni The Way Of Vikings, přes pět minut dlouhé skladbě, která se nachází na zatím posledním albu Jomsviking (2016). Povedený klip z úspěšné desky pochází z dílny polské společnosti Grupa 13, která už s Amon Amarth spolupracovala, a krom toho stojí za některými videi pro kapely Behemoth či Kreator.

Jomsviking je vůbec prvním konceptuálním albem švédského kvinteta, produkoval ho opět Andy Sneap, jenž už s kapelou má bohaté zkušenosti (krom toho pracuje i se skupinami Accept, Megadeth, Arch Enemy a mnoha dalšími), a vyšlo pod labelem Metal Blade Records (The Black Dahlia Murder, Cannibal Corpse, Ensiferum ad.), jemuž jsou 'Amoni' věrní od svého počátku, resp. od prvního alba Once Sent from the Golden Hall z roku 1998.

Amon Amarth patří k těm bandám, jež svoji sestavu příliš nemění. Od svého založení v roce 1992 jsou Amon Amarth Olavi Mikkonen (kytara), Johan Hegg (vokály), Ted Lundström (basa). O šest let později se ke kapele připojil Johan Söderberg (kytara) a loni vystřídal na pozici bubnů Frederika Anderssona Jocke Wallgren.

Severští velikáni přijedou už za pár týdnů na Moravu, představí se na letos dvoudenním festivalu Rock Heart, který se koná v příjemném prostředí moravskokrumlovské zámecké zahrady. Festival se koná v termínu 18.-19. srpna.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nová deska Amon Amarth se blíží

  Jedenáctá řadová deska Berserker severských Amon Amarth vyjde co nevidět. Kapela, která letos v létě vystoupí na plzeňském Metalfestu, přivítá nový přírůstek už v květnu. Amoni ze zbrusu nové desky sdíleli i první ochutnávku Raven’s Flight.

 • Amon Amarth oslaví 25 let existence dokumentem

  Švédské metalové ikony slaví 25 let a k jubileu se rozhodli natočit dokument. Ten bude mapovat jejich kariéru od samého počátku a obsahovat reflexe jednotlivých členů kapely.

 • Plzeňský Metalfest čeká silný ročník. Vystoupí Amon Amarth, Powerwolf či Dee Snider

  V seznamu kapel, které zahrají na Metalfestu 2019, se začíná objevovat stále více jmen. Mezi nimi například Amon Amarth, Dee Snider, The 69 Eyes, Powerwolf či Korpiklaani. A line-up ještě zdaleka nekončí. Další skupiny organizátoři ještě domlouvají.

 • Finští upíři The 69 Eyes zveřejňují temnou koledu

  The 69 Eyes nadělili svým fanouškům předčasný dárek pod stromeček v podobě vánočního singlu. Zpěvák Jyrki 69 v textu popisuje vánoční náladu, kterou v New Yorku cítí, což spolu s podmanivým riffem vytváří typickou atmosféru této kapely.