Tape Five: Electroswingová skupina mnoha tváří roztančí Prahu

Máte už plné zuby nekonečného kopírování rakouských a francouzských electroswingových idolů? Tape Five vám spraví chuť. Řízné swingové rytmy umí okořenit roztančenou bossa novou nebo nu-jazzem.

Tape Five Tape Five oficiální plakát koncertu

Mezinárodní projekt Martina Strathausera je na světě již od roku 2006. Spolu se zpěvákem Henrikem Wagnerem se chytili vzrůstající obliby electroswingu a vytvořili sestavu, která oplývá velkou dávkou originality. Až devítičlenná skupina zastane solidní škálu nástrojů a rytmů. Dobově znějící melodie s vyváženou dávkou elektroniky umí vytvořit jedinečnou atmosféru swingu dvacátých a třicátých let.

Tape Five jsou hodně hravá parta a svůj repertoár rádi obohacují. Na koncertě se tak z Ameriky třicátých let bleskem přenesete na prosluněné brazilské pláže mezi rytmy bossa novy. Před pár dny aktuálně vydali remastrovanou desku Bossa Four a Coup-reloaded, která nabídne ty nějvětší bossa nova hity skupiny. Kromě vlastních desek mají zkušenosti i s kompilacemi. Na stovkách výběrových alb najdete jejich písničky včetně pohodových nu-jazzových tracků. Ano, ani jazzu se tahle parta nebrání. Pražský koncert bude přesto hlavně v rytmu nejnovější desky Swing Patrol.

 


 

29. dubna zavítají Tape Five v šestičlenné formaci do pražského Lucerna Music Baru a pokusí si poprvé získat srdce českých hudebních nadšenců. Nebudou na to sami. Večer odstartuje známá postava pražského electroswingu Dj Macike Messer spolu s nadaným heligonistou Máriem Bihárim. Netradiční kombinace už mnohokrát dostala publikum do varu. Lístky na večer plný tance a dobré hudby koupíte v předprodeji v síti Ticketpro nebo přímo na pokladně Lucerny.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: minus123minut, Lucerna Music Bar, Praha, 25. 9. 2019

  Prohlédněte si fotoreport ze křtu nového alba skupiny minus123minut, který se konal ve středu večer v pražském Lucerna Music Baru.

 • Foto: JCM, Lucerna Music Bar, 2. 5. 2019

  Kapela JCM, která vznikla z členů slavného uskupení Colosseum, vzdávala v Praze hold projektu a albu Heroes a především svému zakladateli, bubeníkovi Jonu Hisemanovi, jež loni zemřel po krátké nemoci. V koncertu vám přinášíme fotoreport.

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert tria JCM

  Kapela JCM měla v Praze koncertovat loni na jaře. Během jejich turné k tehdy právě vydanému albu Heroes však bubeník a lídr kapely Jon Hiseman onemocněl, našli mu nádor na mozku a brzy po operaci nemoci podlehl. Nyní se vydávají členové uskupení Clem Clempson a Mark Clarke na turné, na kterém uctívají Jonovu památku a představují zmíněnou desku. Za bicí usedne Ralph Salmins a v této trojčlenné sestavě vystoupí 2. května v Lucerna Music Baru. A co prozradil kytarista Clem Clempson redakci musicweb.cz, se dočtete v našem rozhovoru. Neváhejte a pojďte soutěžit!