Studium heavy metalu není v Austrálii žádný problém

Australská univerzita v Newcastlu nabízí Ph.D. program, který se zaměřuje na studium sociální geografie heavymetalové kultury. Na tento obor mohou studenti dokonce získat stipendium.

Jedna z univerzit v zemi protinožců nabízí unikátní studijní program. Jedna z univerzit v zemi protinožců nabízí unikátní studijní program. Zdroj: oficiální webové stránky univerzity

The University of Newcastle v Novém Jižním Walesu nabízí případným zájemcům doktorské studium v oblasti heavymetalové kultury. Program řídí Simon Springer, který je zároveň profesorem humánní geografie a ředitelem Centra městských a regionálních studií, a mimoto (nepřekvapivě) nadšeným fanouškem metalu.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Doktorský program sociální geografie heavy metalu rozebírá heavy metal jako celosvětový fenomén, který reprezentuje kulturní trend v posledních čtyřiceti letech. Vzniklé heavymetalové subžánry zkoumá jako subkultury z nejrůznějších pohledů.

Deadline přihlášek je 15. srpna, úspěšní žadatelé budou o studiu informováni v září, přičemž samotné studium započne v následujícím akademickém roce. Program ovšem nebude zadarmo. Nicméně škola nabízí dvě plně hrazená stipendia pro místní studenty anebo jedno pro mezinárodního studenta. Činí 27 596 australských dolarů za rok (v tuto chvíli je 1 australský dolar zhruba 16 korun). Zájemci o studium musí mít ideálně magisterský titul, a to v oblasti geografie, sociologie, mezinárodních studií, mediálních studií, politologie a podobných specializací.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Rozhovor s Karlou Tallas: Lidský přístup Ronnieho Jamese Dia k fanouškům i médiím byl mezi muzikanty unikátní

  Karla Tallas patří mezi nejzkušenější rockově-metalové žurnalisty v Česku. Přispívala do několika rockových periodik, působila i jako šéfredaktorka Hard Rockera. Má za sebou nesčetně rozhovorů s nejslavnějšími muzikanty. „Ronnie James Dio si fanoušky i novináře dokázal pamatovat i po letech,“ vzpomíná publicistka, která absolvovala i světová turné s Aerosmith, Doro nebo Gotthard. V současné době se zabývá novým digitálním projektem. 

 • Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • As I Lay Dying mají hotovo: album Shaped by Fire vyjde už příští týden

  O tom, že se v kapele As I Lay Dying něco děje, vědí fanoušci více jak rok. Loni v červnu muzikanti vydali singl My Own Grave, který se stal předzvěstí nové desky. A nyní členové zahlásili: máme hotovo!

 • Foto: Evanescence, Hala Vodova, Brno, 5. 9. 2019

  Ve čtvrtek 5. září do Brna zavítala americká gothic-rocková legenda Evanescence v čele s Amy Lee v rámci svého evropského turné. Zazněly největší hity kapely jako Going Under nebo Everybody´s Fool. Z koncertu vám přinášíme malý fotoreport.