Kvelertak o sobě dávají znovu vědět

Loňské album Nattesferd norské formace Kvelertak bylo hodnoceno velice pozitivně. Kapela, která letos slaví deset let na scéně, se vrací s novým videem právě z tohoto alba. Klip mapuje život kapely, jež putuje z místa na místo. Vzniknou nějaké záběry i z vystoupení v Praze, které proběhne příští rok v dubnu?

Kvelertak v pražských Holešovicích na Aerodrome Festivalu 2014 Kvelertak v pražských Holešovicích na Aerodrome Festivalu 2014 Zdroj: Eva Makovská, musicweb.cz

Kapela Kvelertak, jejímž poznávacím znamením je nezaměnitelný styl black'n'oll, si na své konto minulý rok připsala třetí studiové album jmenující se Nattesferd, které přední metalové a rockové magazíny hodnotily na výbornou. Ve své domovině za album dokonce získali cenu Spellemann, což je obdoba americké Grammy.

Šestice muzikantů ze Stavangeru, čtvrtého největšího města Norska, se po téměř roce hlásí znovu, vydala totiž šestiminutový videoklip, za kterým stojí Stian Andersen a Erik Triemann, k bezmála tříminutové písni Bronsegud. Černobílý klip je sondou do života kapely, která tráví čas na cestách a zachycuje tak živá vystoupení, rozhovory nebo zákulisní okénka.

Kvelertak se už na podzim vydají znovu na cesty, tentokrát budou dělat společnost Metallice. Turné bude probíhat i v následujícím roce a koncert proběhne i u nás. Stane se tak 2. dubna v Praze

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Arakain na podzim vyjedou na turné oslavující výročí alba Apage Satanas

  Čas letí neskutečnou rychlostí, a tak si česká metalová legenda letos připomíná již dvacet let od vydání jednoho ze svých nejvýznamnějších alb. Aby toto výročí patřičně oslavila, připravila pro své fanoušky pro podzimní turné hodně exkluzivní setlist.

 • Powerwolf představí album The Sacrament of Sin i v Praze

  Německá powermetalová formace Powerwolf vydá v létě sedmé studiové album. Z toho zveřejnila již druhý singl, píseň Fire & Forgive. Na podzim se skupina vydá i na evropské turné. Jednou ze zastávek je pražská hala Forum Karlín.

 • The Dead Daisies se po roce vrátí do Prahy

  Pojem superkapela už je dnes trochu zprofanovaný. Koncept řady hvězd v jedné skupině většinou nefunguje z prostého důvodu - dříve nebo později na sebe prostě ega narazí a heslo, že moudřejší ustoupí, se mezi rockovými hvězdami moc nenosí. U The Dead Daisies je ale vše trochu jinak.

 • Traktor přijede do Kolína představit nové DVD

  Po vydání alba Artefuckt před dvěma lety stoupá hvězda kapely Traktor strmě vzhůru. Následující turné se těšilo skvělé návštěvnosti, a tak Traktor neponechává nic náhodě a kuje železo, dokud je žhavé.