Dave Mustaine: Jak to vypadá s novým albem Megadeth?

Americká thrash metalová skupina Megadeth nedávno dokončila nahrávání svého patnáctého alba. To by mělo podle plánu vyjít na přelomu tohoto roku. Jak to nyní v kapele vypadá a co můžeme od nové desky čekat prozradil zpěvák a kytarista Dave Mustaine.

Megadeth přijdou s novou deskou. Vydaří se? Megadeth přijdou s novou deskou. Vydaří se? Zdroj: Oficiální facebook profil Davea Mustaina

Skupina Megadeth, jedna ze členů „velké thrash metalové čtyřky", má za sebou nahrávání svého v pořadí již patnáctého alba. Nového kousku bychom se měli dočkat někdy během zimy. Na budoucí desce hostuje dokonce i Chris Adler, bubeník skupiny Lamb of God. Písničky nyní prochází úpravami ve studiu pod rukou Joshe Wilbura, který spolupracoval s kapelami Lamb of God, All That Remains či Gojira.

A jak že zatím deska působí? Na tuto otázku odpověděl zpěvák Megadeth Dave Mustaine: „Na novém albu je vážně dost kytarových riffů a zajímavých sól. Myslím si, že i basa a bicí znějí vážně dobře. Víte, už od začátku jsem věděl, že se chci vrátit ke kořenům Megadeth a že tohle bude hodně thrash metalová nahrávka," říká Dave a nezapomíná nadšeně dodat, že pro nahrávací společnost je nový materiál tím nejlepším, co kapela vytvořila za posledních patnáct let.

Cesta k úspěšnému nahrávání však nebyla vůbec snadná. Minulý rok totiž z Megadeth odešli rovnou dva členové: kytarista Chris Broderick a bubeník Shawn Drover. I tento problém však skupina zvládla parádně. „Kapela je jako živý organismus a musí se obnovovat. Když prostě hrajete ve čtyřech lidech a každý má jinou představu o tom, co dál, musíte se sami sebe zeptat, co by bylo lepší pro celou kapelu, než pro jednotlivce. Tak jsme udělali pár změn. A myslím, že k lepšímu. Však uslyšíte sami...," dodává slibně Mustaine. Jak se ale nová sestava Megadeth osvědčí, budeme moci posoudit až za pár měsíců.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Godsmack, Lucerna, 11. 6. 2019

  Není mnoho významných kapel, které by do České republiky ještě nikdy nezavítaly. Jednou z mála je jeden z nejdůležitějších amerických bandů žánru hard & heavy - bostonští Godsmack. Podívejte se na fotogalerii z koncertu!

 • Foto: Metalfest, Amfiteatr Lochotín, Plzeň, 1. 6. 2019

  První červnový den pódium v amfiteátru Metalfestu ovládli vikingové Amon Amarth, vystoupila i britská gothic-metalová legenda Cradle of Filth a kytarista Gus G se svojí kapelou. Z druhého dne festivalu Metalfest vám přinášíme fotoreportáž.

 • Jižané Hogjaw míří do Kolína

  Již počtvrté do Česka zavítá americká skupina Hogjaw, aby zde předvedla svou show plnou rockových melodií. Tentokrát na velkém pódiu kolínského Městského společenského domu. Tvrdé kytarové riffy, silné melodie a naléhavě znějící zpěv – to jsou hlavní devízy těchto nastupujících králů stylu všeobecně označovaného jako jižanský rock.

 • Foto: Metalfest 2019 z davu - 3. den

  Z posledního a parného dne Metalfestu přinášíme fotky skupin Civil War, Almanac, Death Angel, The 69 Eyes, Korpiklaani a sólového projektu zpěváka Deeho Snidera. Poslední den pohledem obyčejného návštěvníka.