Dave Mustaine: Jak to vypadá s novým albem Megadeth?

Americká thrash metalová skupina Megadeth nedávno dokončila nahrávání svého patnáctého alba. To by mělo podle plánu vyjít na přelomu tohoto roku. Jak to nyní v kapele vypadá a co můžeme od nové desky čekat prozradil zpěvák a kytarista Dave Mustaine.

Megadeth přijdou s novou deskou. Vydaří se? Megadeth přijdou s novou deskou. Vydaří se? Zdroj: Oficiální facebook profil Davea Mustaina

Skupina Megadeth, jedna ze členů „velké thrash metalové čtyřky", má za sebou nahrávání svého v pořadí již patnáctého alba. Nového kousku bychom se měli dočkat někdy během zimy. Na budoucí desce hostuje dokonce i Chris Adler, bubeník skupiny Lamb of God. Písničky nyní prochází úpravami ve studiu pod rukou Joshe Wilbura, který spolupracoval s kapelami Lamb of God, All That Remains či Gojira.

A jak že zatím deska působí? Na tuto otázku odpověděl zpěvák Megadeth Dave Mustaine: „Na novém albu je vážně dost kytarových riffů a zajímavých sól. Myslím si, že i basa a bicí znějí vážně dobře. Víte, už od začátku jsem věděl, že se chci vrátit ke kořenům Megadeth a že tohle bude hodně thrash metalová nahrávka," říká Dave a nezapomíná nadšeně dodat, že pro nahrávací společnost je nový materiál tím nejlepším, co kapela vytvořila za posledních patnáct let.

Cesta k úspěšnému nahrávání však nebyla vůbec snadná. Minulý rok totiž z Megadeth odešli rovnou dva členové: kytarista Chris Broderick a bubeník Shawn Drover. I tento problém však skupina zvládla parádně. „Kapela je jako živý organismus a musí se obnovovat. Když prostě hrajete ve čtyřech lidech a každý má jinou představu o tom, co dál, musíte se sami sebe zeptat, co by bylo lepší pro celou kapelu, než pro jednotlivce. Tak jsme udělali pár změn. A myslím, že k lepšímu. Však uslyšíte sami...," dodává slibně Mustaine. Jak se ale nová sestava Megadeth osvědčí, budeme moci posoudit až za pár měsíců.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Behemoth vydali klip k skladbě Sabbath Matter

  Poslední album polských Behemoth I Loved You at Your Darkest je již nějaký ten pátek venku. Videoklip ke skladbě Sabbath Matter desku opět oživuje.

 • Foto: Rock Heart, Moravský Krumlov, 16. 8. 2019

  Prostřední den festivalu Rock Heart pokračoval se spoustou zajímavostí.

 • Metallica předvedla v Praze majestátní show

  Metallica už dnes netvoří žánry, ani nepřepisuje dějiny hudby. Její jméno je ale stále pojmem, který dokáže na koncert přilákat pestrou paletu návštěvníků všech věkových kategorií. Na letiště v pražských Letňanech jich dorazilo přes sedmdesát tisíc.

 • Foto: Metallica, Letiště Letňany, Praha, 18. 8. 2019

  V neděli večer zahrála v pražských Letňanech v rámci světového turné WorldWired Tour legendární Metallica. Na tuto show dorazilo více jak 70 tisíc fanoušků tvrdé muziky a ani my jsme u toho nemohli chybět. Ještě před samotným vystoupením Metallicy se divákům v roli předskokana představily dvě severské kapely. Norská hardcorová skupina Bokassa a švédská heavymetalová skupina Ghost.

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto vyprodaného koncertu.